Zasloužený palec nahoru aneb ECOVER jde kupředu!

10. 2. 2020 / BIOneeds

Ekodomácnost a ZERO WASTEbez chemienovinka

Zasloužený palec nahoru aneb ECOVER jde kupředu!

Belgická značka Ecover je jedna z prvních firem, která se začala zabývat životním prostředí, dopadem člověka na něj a následně výrobou ekologické drogerie. Jejich produkty se vyrábějí již od roku 1979 a byly zcela ojedinělé svými protialergickými vlastnostmi, snadnou biologickou rozložitelností a nevídaně nízkou toxicitou vůči životnímu prostředí. Od té doby výrobci ušli opravdu dlouhou cestu a neustále se snaží doslova “vymazlit“ složení svých výrobků k dokonalosti. Díky jejich píli, zatvrzelosti a životní progresi vznikla nová řada ESSENTIAL, která se pyšní certifikátem ECOCERT, která zákazníkům slibuje velmi jemné, ale přitom stejně účinné složení ekologických produktů pro každou domácnost. 

Ekologický čistič Ecover Essential vyrobený z rostlinných ingrediencí

Produkty Ecover jsou vyrobené na jemné rostlinné nebo minerální bázi a neobsahují žádné složky z ropy ani jiné nebezpečné syntetické látky. Planeta může jásat, tyto výrobky mají minimální dopad na přírodu. Bez problému se rozloží a neškodí vodním živočichům, ani zvířátkům. Ecover se přísně drží pravidla netestovat na zvířatech.

Co nás baví je i myšlenka nad plastovými obaly, které jsou nejen zcela recyklovatelné, ale mají nové složení – jsou vyrobené z 75% z cukrové třtiny a z 25% z recyklovaného plastu. Plastové láhve, etikety i uzávěrky jsou 100% recyklovatelné. Obaly jsou i trochu vizuálně odlišné. Poznáte je tak, že již nejsou standardně průhledné, ale jakoby zakalené. To také znamená, že mají o 70% menší uhlíkovou stopu než klasické obaly, které by se vyráběly úplně nové.

POD POKLIČKU SLOŽENÍ

Ingredience jednotlivých produktů vytváří jedinečnou směs minerálních ingrediencí a složek z obnovitelných rostlinných zdrojů. Ecover rád používá jemný mycí tenzidy, známé jako Kokosové glykosidy. Jak už název napovídá, ty se vyrábí z kokosového oleje.

Ecocert certifikát ECOVER

Caprylyl/Capryl Glucoside jsou neiontově povrchové aktivní také přírodního původu. Další složkou je třeba řepkový nebo slunečnicový olej. Produkty mohou být ještě obohaceny o blahodárné účinky aloe vera, různé druhy bylinek, minerálů (křemičitany, písek, zeolit) a voňavoučkých esenciálních olejů a silic (limonene, geraniol, linalool).

Výrobci při výběru jednotlivých ingrediencí přihlíží i na jejich lokálnost a fair trade výrobu, takže spolupracují jen s transparentními a prověřenými dodavateli.

Co stoprocentně v jejich produktech nenajdete, jsou nebezpečné syntetické látky, ve formě chemických rozjasňovačů, ftalátů, parabenů a dalších neřádů, se kterými si příroda prostě neumí poradit, a jsou pro ni doslova toxické.

CERTIFIKÁT ECOCERT

ECOCERT je Inspekční a certifikační organizace pro udržitelný rozvoj, která byla založena v roce 1991 a to ve Francii. Od té doby až po současnost provádí inspekce ve více než 80 zemích světa. Je jednou z největších ekologických certifikačních organizací na světě. Zajištění čistoty a kvality certifikátem ECOCERT znamená dodržení nejpřísnějších a nejprestižnějších standardů pro výrobce přírodní a ekologické kosmetiky. Stanoví požadavky na formule složení produktů vyráběných z přírodních komponentů, jejich kvalitu a způsob zpracování. Využívání jakýchkoliv živočišných složek, rafinovaných ropných produktů či používání praxe testování na zvířatech jsou přísně zakázány.

Ecocert certifikát

Organické látky používané v kosmetice musí být v souladu s požadavky ECOCERT, a to je:

  • Semena rostlin nepřišli žádnou genetickou modifikací.
  • Přísný zákaz používání chemických hnojiv.
  • Není povoleno používání pesticidů, hubení škůdců se provádí pouze pomocí jejich přirozených nepřátel, nebo nejedovatými alternativami schválenými ECOCERT.
  • Produkty jsou vyráběny a skladovány v ekologických prostorách.
  • Speciální postupy dokumentace Vám dávají možnost sledovat výrobu kosmetiky z kvalitních surovin, její balení až po konečné doručení zákazníkovi.
  • Dvakrát za rok provádí ECOCERT kontrolu všech výrobních linek, aby byly všechny její požadavky prováděny. ECOCERT upravuje a kontroluje nejen součásti a komponenty kosmetiky, ale i celý výrobní proces.
  • Produkty certifikované ECOCERT jsou šetrné k životnímu prostředí i společnost, která je vyrábí.

Sdílej tento článek a inspiruj své okolí